Powered by Smartsupp

Doprava Zadarmo nad 50 m²
Špeciálna ponuka na strešnú krytinu od výrobcov Blachotrapez a Satjam!

Strešné škridlové krytiny

Strešnú škridlovú krytinu musíte náležite prepravovať a skladovať. Je potrebné dodržiavať určité pravidlá, aby strešná krytina nebola poškodená a zachovala si dlhú životnosť. Ako by ste mali prepravovať a skladovať strešnú škridlovú krytinu? Naučte sa niekoľko dôležitých pravidiel.

Ako by mala vyzerať preprava strešných škridlových krytín?

Preprava strešnej škridlovej krytiny si spravidla vyžaduje vhodné auto. Auto musí mať otvorenú plošinu. Otvorená plošina auta Vám umožní ľahko naložiť strešnú krytinu a potom ju bez problémov vyložiť na mieste určenia. Čomu by ste mali venovať osobitnú pozornosť počas prepravy? 

Po prvé, ak prepravujete strešnú škridlovú krytinu sami, uistite sa, že ani jeden plech nevyčnieva za obrys vozidla. To by mohlo viesť k poškodeniu materiálu. Nezabudnite tiež na škodlivé poveternostné podmienky. Vynaložte všetko úsilie na ochranu strešnej krytiny pred extrémnym počasím.

Po druhé, strešná škridlová krytina by mala byť úplne nehybná. Venujte pozornosť spôsobu upevnenia strešnej krytiny. Ak strešnú krytinu pripevníte nesprávne, môže sa počas prepravy pohybovať a poškodiť. Potom budete čeliť nepríjemným finančným následkom spojených so stratou záruky na zakúpenú strešnú krytinu.

Skladovanie strešnej škridlovej krytiny

Ako skladovať strešné škridlové krytiny? Pamätajte predovšetkým, aby ste neskladovali strešnú krytinu príliš dlho. Strešná škridlová krytina sa v štandardných podmienkach môže skladovať len asi tri týždne od odobratia zo skladu

Po uplynutí troch týždňov musíte zo strešnej škridlovej krytiny odstrániť ochrannú fóliu a oddeliť plechy podložkami. Pamätajte tiež, že každý plech by mal byť oddelený od zeme najmenej 30 cm.

Ako bezpečne vyložiť strešnú škridlovú krytinu?

Bezpečná preprava strešných škridlových krytín a vhodné postupy v oblasti ich skladovania nie sú jedinými podmienkami, ktoré musia byť splnené, aby ste si zachovali právo reklamácie strešnej krytiny. Rovnako dôležitý je aj spôsob vykládky. Stačí trochu nepozornosti a strešnú škridlovú krytinu môžete poškodiť.

Na vyloženie strešných škridlových krytín používajte popruhy. Môžete použiť aj vysokozdvižné vozíky s rozstupom vidlice najmenej 150 cm. Uchopte jednotlivé plechy v mieste prelisu. Pred vykládkou zabezpečte strešnú krytinu pred poškodením, preliačinami alebo škrabancami.

Nemáte správne nástroje? Strešnú škridlovú krytinu môžete vyložiť aj ručne. Ručná vykládka je však dosť problematická. Po prvé, každý z plechov musí byť chránený pred deformáciou, čo si vyžaduje prenášať plechy v zvislej polohe. Po druhé, pre každý meter strešnej krytiny budete potrebovať jednu osobu. Teda do vykládky plechov sú potrebné aspoň štyri osoby. 

Skladovanie plechových krytín. Čo sa oplatí vedieť?

Ak z rôznych dôvodov potrebujete plech skladovať dlhšie, nezabudnite na niekoľko základných pravidiel:

  1. Plech skladujte v uzavretej a vhodne pripravenej miestnosti.
  2. Pripravte drevené suché podložky. Položte strešnú škridlovú krytinu na podložky. Nezabudnite dodržiavať minimálnu vzdialenosť 30 centimetrov od zeme.
  3. Uložte plechy pod uhlom najmenej 3 stupne.
  4. Nezabudnite jednotlivé plechy oddeliť suchými drevenými lamelami, aby sa zachovalo vhodné prúdenie vzduchu.

Dodržiavanie vyššie uvedených pravidiel Vám umožní účinne chrániť plech pred poškodením. Vďaka tomu si zachováte právo na prípadnú reklamáciu.

Ako dlho môžete skladovať strešnú škridlovú krytinu?

Ak strešnú škridlovú krytinu skladujete príliš dlho, môže sa poškodiť, napríklad odfarbiť alebo zvlhnúť. Maximálne obdobie skladovania strešnej krytiny je šesť mesiacov, počítajúc od dátumu výroby

Nezabudnite však plechy oddeliť drevenými lamelami. Vyhnete sa tak problému vodnej pary medzi jednotlivými plechmi a zabezpečíte vhodnú cirkuláciu vzduchu.

Ako dlho môžete plech skladovať po vyložení?

Strešnú škridlovú krytinu môžete ihneď po vyložení skladovať aj vonku. Samozrejme táto situácia nemôže trvať dlhšie ako mesiac. 

Skladovanie strešnej škridlovej krytiny vonku si vyžaduje aj vykonanie vhodných ochranných opatrení, vďaka ktorým strešná krytina nebude poškodená nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Je dobré použiť plachtu. Neklaďte však plachtu priamo na strešnú krytinu.

Podmienky skladovania plechov

Od skladovacích podmienok plechov závisí životnosť plechov. Ako už bolo spomenuté, je dôležité v prvom rade skladovať plech v uzavretej miestnosti bez vlhkosti. 

Plech je tiež citlivý na rôzne chemikálie. Preto ho nezabudnite izolovať od rôznych druhov kyselín, hnojív a iných silných chemikálií.
 

Žiadna položka