Powered by Smartsupp

Plechové krytiny - Blachotrapez

Plechová krytina do istej miery vizuálne pripomína typickú keramickú škridlu. Avšak na rozdiel od keramických škridiel je vyrobená z profilovaného, pozinkovaného a lakovaného oceľového plechu. Odtiaľ pochádza aj populárny názov tohto strešného materiálu – plechová krytina. TV posledných rokoch sa stáva plech stále populárnejším materiálom pre strešné krytiny.

Trvanlivosť plechovej krytiny a jej vlastnosti sú okrem iného určené hrúbkou ocele a ochrannej vrstvy.

Najväčšou výhodou plechovej krytiny je jej hmotnosť. Váha 1m2 je približne 4,5 kg, čo je takmer 10-krát menej než klasická keramická škridla. Ľahká krytina nezaťažuje a nenarúša konštrukciu celej stavby. Oceľová strešná krytina je k dispozícii v rôznych farbách a povrchových prevedeniach.

Z nášho širokého sortimentu plechovej krytiny od výrobcov ako Ruukki, Blachotrapez, Lindab, KJG, Satjam a Maslen si vyberie naozaj každý a navyše za najlepšie ceny.

Články

Výpočet potrebnej plechovej krytiny

Ako vypočítať množstvo plechovej krytiny, ktorú potrebujete

Plánovanie strechy a výber správneho množstva plechovej krytiny môže byť zložité. Tento návod vám pomôže krok za krokom vypočítať, koľko plechovej krytiny budete potrebovať pre vašu strechu.